Diyarbakır Kosgeb Danışmanlığı

Diyarbakır KOSGEB Danışmanlığı

Diyarbakır Kosgeb Danışmanlığı – Kobiset Danışmanlık ile Birlikte Başaralım

Diyarbakır Kosgeb danışmanlığı veren firmamız Kosgeb’in KOBİ’lere ya da girişimcilere verdiği desteklerden faydalanmayı düşünenlere danışmanlık hizmeti sağlar. Kosgeb danışmanlık hizmetimiz sayesinde sürecin tamamında sizlere yardımcı oluruz. Kosgeb danışmanlık hizmetleri sunan firmamız uzun yıllardır sektörde hizmet verir.

Diyarbakır Kosgeb Danışmanlığı

Kosgeb Destek Kredileri Hangi Alanlarda Verilir?

Diyarbakır Kosgeb danışmanlığı ile süreci çok daha iyi bir şekilde yönetebilirsiniz. Kosgeb’in vermiş olduğu destekler küçük ve orta ölçekli işletmelere ya da yeni iş kurmak isteyen şahıslara maddi destek sağlama özelliğine sahiptir. Hibe ya da faizsiz kredi olarak sağlanan bu destekler yeni iş fikirlerinin hayata geçirilmesinin yanında mevcut işletmelerin de kapasitelerini yükseltmeye yardımcı olur. Bunun yanında rekabet güçlerinin artmasını da sağlar.

KOBİ’lerin desteklenmesi ile ülke ekonomisine ciddi katma değer sağlanması bakımından Kosgeb devlet destekleri içerisinde son derece önemlidir. Kosgeb destekleri aşağıdaki durumlarda verilir.

 • Laboratuvar ile ilgili destekler
 • İŞGEM ve TEKMER programları
 • İşletmelerin geliştirilmesi, büyümesi ve uluslararasılaşma destekleri
 • AR-GE, yerlileştirme ve teknolojik üretim ile alakalı desteler
 • KOBİ finansman destekleri
 • Girişimcilik ile alakalı destekler

Kosgeb Desteği Almak İçin Gerekli Olan Şartlar Nelerdir?

Verilen destek türlerine bağlı olarak KOBİ’ler ve yeni iş kurmayı düşünen girişimcilerin Kosgeb desteklerinden yararlanması mümkündür. Bunun için Diyarbakır Kosgeb danışmanlığı hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Yeni girişimciler için faizsiz krediler verilirken KOBİ’lerin bu desteklere başvurmadan önce Kosgeb veri tabanına kaydolmaları gerekir.

Yeni girişimci olan kişilerin Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi sonrasında verilen sertifikaya sahip olmaları önemlidir. Kosgeb veri tabanında kayıtlı bulunan ve sertifikaya sahip olan 18 yaşını doldurmuş kişiler destek için başvuruda bulunabilir. Diyarbakır Kosgeb danışmanlığı olarak bize başvurmanız halinde tüm süreci sizler için titiz bir şekilde yönetiriz. İŞGEM bünyesinde olan girişimcilerin son 1 yıl içerisinde işletme kurmuş olmaları da büyük önem taşır.

Diyarbakır Kosgeb Danışmanlığı

Diyarbakır Kosgeb Danışmanlığı Neden Verilir?

Diyarbakır Kosgeb danışmanlığı Kosgeb’in vermiş olduğu teşvik ve yardımlardan girişimcilerin yararlanması için verilen profesyonel bir hizmettir. Hedeflerine ulaşma konusunda ilerleyen girişimciler ile küçük, orta ve büyük işletmeler Kosgeb danışmanlık hizmeti sayesinde hedeflerine çok daha kolay bir şekilde ulaşabilirler.

Diyarbakır Kosgeb danışmanlığı hizmeti veren firmamız Kosgeb başvuru süreçlerini müşterileri adına yürütür. Bu sebeple Kosgeb başvuru ve proje süreci danışmanlık hizmeti alan firmalar için çok daha kolay bir şekilde geçer.

Kosgeb Danışmanlık Desteği Neden Önemlidir?

Nakit sermaye eksikliği hayal ettiğiniz iş fikirlerinin gerçekleştirmenize engel olabilir. Fakat Kosgeb destekleri ile bu problemlerin aşılması mümkündür. Kosgeb işletmelerin gelişimlerinin desteklenmesi için çeşitli destek programları sunar. Fakat her işletme için farklı destek programları bulunur. Bunlar arasından doğru seçimlerin yapılması son derece önemlidir. Diyarbakır Kosgeb danışmanlığı sayesinde destek programlarından en iyi şekilde faydalanabilirsiniz.

Diyarbakır Kosgeb danışmanlığı firmamız işletmelerinizin ihtiyaçlarına uygun olarak en uygun Kosgeb desteklerini belirlemek ve başvuru sürecinin sorunsuz bir şekilde yönetilmesi konusunda sizlere yardımcı olur. Böylece iş fikrini hayata geçirme açısından gerekli olan maddi desteklere ulaşabilirsiniz.

Kosgeb destekleri işletmenizin büyümesini hızlandırmak ve başarıya ulaşmak için önemli bir araçtır. Diyarbakır Kosgeb danışmanlığı firmamız ile iletişime geçerek bu fırsatlardan nasıl faydalanabileceğinizi öğrenebilirsiniz ve hayallerinizi gerçekleştirmek için ilk adımı atmış olursunuz.

Diyarbakır Kosgeb Danışmanlığı

 Kosgeb Destekleri Nelerdir?

1990 yılında kurulan KOSGEB 3624 sayılı kanun kapsamında faaliyetlerine başlamıştır. İlk başta sadece imalat sanayi sektöründeki KOBİ’leri destekleme misyonunu üstlenmiştir. Fakat 2000 yılından itibaren destek yelpazesini genişleterek ayrılan fon miktarını artırmıştır. Diyarbakır Kosgeb danışmanlığı ile bu süreçte hangi destekten faydalanabileceğinizi rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Günümüzde Kosgeb destek ve hibe paketleri son derece çeşitlenmiştir;

 • Nitelikli personel desteğine yönelik danışmanlık
 • Fuar desteği danışmanlığı
 • Faizsiz kredi desteği danışmanlığı
 • Yeşil dönüşüm destek programı
 • Yaşayan kültür mirası işletmeler destek programı
 • Yurt dışı pazarı desteği
 • AR-GE, ÜR-GE ve İnovasyon destek programı
 • Girişimci destekleri
 • İş birliği güç birliği destek programı
 • KOBİ finansman destekleri
 • İşletme geliştirme, büyüme, uluslararasılaşma destekleri
 • İleri girişimci destek programı
 • Geleneksel girişimci destek programı
 • Sebze ve meyve soğuk zincir finansal kiralama destek programı

Bu destek ve hibe programlarının evraklarını tamamlamak ve süreçlerini takip etmek için Diyarbakır Kosgeb danışmanlığı hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Binlerce işletmeye Kosgeb danışmanlığı konusunda hizmet veren firmamız Kosgeb fırsatlarından en iyi şekilde faydalanmanızı sağlayacaktır.

Kosgeb İleri Girişimci Destek Programı Nedir?

İmalat, üretim, yazılım ve bilişim sektörlerinde işyeri açmayı düşünen girişimciler için sağlanan son derece önemli bir destek türüdür. Yeni bir iş kurmayı düşünen girişimciler bu program ile işletmelerini daha kolay ve sorunsuz bir şekilde hayata geçirebilirler. Bu destek programında üç farklı başlık altında geri ödemesiz hibe desteği sunulur. Bunlar;

 • Makine teçhizat desteği
 • Performans desteği
 • Kuruluş desteği

Bunun dışında bu program kapsamında faizsiz kedi desteğinden de yararlanma imkanınız vardır. Diyarbakır Kosgeb danışmanlığı ile hangi destekten faydalanabileceğinizi kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Verilen destekler girişimcilerin işyerlerini kurarken karşılaşabilecekleri mali zorlukları hafifletmeyi ve işletmelerini büyütmeyi hedefler. İşletmenizin başarılı bir şekilde kurulmasına ve büyümesine yardımcı olacak bu programdan faydalanarak girişimcilik yolculuğunuzu daha kolay ve başarılı bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Bunun için Diyarbakır Kosgeb danışmanlığı hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Diyarbakır Kosgeb Danışmanlığı

Kosgeb Geleneksel Girişimci Programı Nedir?

Kosgeb girişimci destek programı alım, satım ve hizmet sektöründe işyeri açma hedefinde olan girişimcilere sunulan önemli bir destek türüdür. Bu program geleneksel girişimcilik faaliyetlerini desteklemeyi amaçlar ve bu çerçevede geri ödemesiz hibe desteği sağlama özelliği bulunur. Bunun yanında faizsiz kedi desteği de bu program içerisinde yer alır. Diyarbakır Kosgeb danışmanlığı firmamız sayesinde bu destekten hızlı bir şekilde yararlanabilirsiniz.

Kosgeb geleneksel girişimcilik destek programı kapsamında iki ana başlık altında hibe destekleri sunulur. Bunlar kuruluş desteği ve performans desteğidir. Bu desteklerden hangisinden faydalanmanız gerektiğini Diyarbakır Kosgeb danışmanlığı firmamızdan öğrenebilirsiniz. Verilen destekler sayesinde işletmenizin kuruluş maliyetlerini ve personel giderlerini en aza indirerek işlerinizi büyütebilirsiniz. Bu sayede işinizin gelişimine odaklanmanız da mümkün olur. Bu program girişimcilerin işyerlerini açma ve büyütme süreçlerini kolaylaştırmayı amaçlar ve işletmelerin sürdürülebilir başarıya ulaşmasına yardımcı olur.

Kosgeb Yurtdışı Pazar Desteği Nedir?

Kosgeb yurtdışı Pazar desteği KOBİ’lerin uluslararası arenada rekabet edebilmelerini teşvik etmek ve ihracat kapasitelerini artırmak amacıyla sunulan bir destektir. Bu destek programı ile ilgili Diyarbakır Kosgeb danışmanlığı firmamızdan hizmet alabilirsiniz.

Bu program işletmelerin yurtdışı pazarlara açılmasını destekler ve her bir işletme bu programa sadece bir defa başvurabilir. Diyarbakır Kosgeb danışmanlığı hizmetimiz ile süreci sizler için son derece sağlıklı bir şekilde yönetiriz.

Bu destek programı işletmelerin dış ticaret faaliyetlerini geliştirmelerine yardımcı olurken aynı zamanda uluslararası pazarda daha fazla fırsat yakalamalarına da olanak sağlar. İhracatın teşvik edilmesi, işletmelerin büyümesine katkıda bulunurken ülke ekonomisine de olumlu etkiler sağlar. Kosgeb yurt dışı Pazar desteği işletmelerin küresel pazarda daha rekabetçi olmalarına yardımcı olurken aynı zamanda ülkenin dış ticaret potansiyelini de artırır. Bu konuda Diyarbakır Kosgeb danışmanlığı hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Kosgeb Yurt İçi Fuar Desteği Nedir?

Kosgeb yurt içi fuar desteği, KOBİ’lerin Türkiye içinde düzenlenen fuarlara katılmalarını teşvik etmek amacıyla sunulan bir destektir. Bu program KOBİ’lerin fuarlara katılımları sırasında yapmış oldukları harcamaları desteklemeyi hedefler. Firmamız bu konuda da Diyarbakır Kosgeb danışmanlığı hizmeti sunar.

Kosgeb yurt içi fuar desteği işletmelerin yerel fuar etkinliklerine katılma maliyetlerini azaltarak pazarlama ve tanıtım faaliyetlerini destekler. Bu destek, işletmelerin ürün ve hizmetlerini daha geniş bir kitleye tanıtmalarını ve iş hacimlerini artırmalarını sağlar. KOBİ’ler için önemli bir destek olan bu program işletmelerin yerel fuarlar aracılığıyla daha fazla müşteriye ulaşmalarına yardımcı olurken aynı zamanda işletmelerin büyümelerini teşvik eder. Diyarbakır Kosgeb danışmanlığı firması olarak süreci çok daha iyi bir şekilde yönetmenizi sağlarız.

Diyarbakır Kosgeb Danışmanlığı

Kosgeb Nitelikli Personel İstihdam Desteği Nedir?

Kosgeb nitelikli personel istihdam desteği KOBİ’lerin üniversite mezunu nitelikli personel işe alımı için maaş giderlerini karşılayan önemli bir Kosgeb destek programıdır. Bu destek programının pek çok işletmeye büyük bir yardımı dokunur. Diyarbakır Kosgeb danışmanlığı ile bu destek programından rahat bir şekilde faydalanabilirsiniz.

Kosgeb nitelikli personel istihdam desteği kapsamında işletmelerin üniversite mezunu personel için ödediği net maaşın %60’ına kadar olan kısmı desteklenir. Bu destek miktarı işletmelere geri ödemesi hibe olarak verilir. Bu sayede işletmeler nitelikli personel istihdam etme maliyetlerini azaltabilirler. Bunun yanında iş gücü kalitesinin artması da mümkün olur. Bu program KOBİ’lerin rekabetçi olmalarına ve büyümelerine katkı sağlar.

Kobiset Danışmanlık olarak sizlere sunmuş olduğumuz Diyarbakır KOSGEB Danışmanlığı hizmetimiz hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir