Adıyaman İSO Belgesi

Adıyaman İSO Belgesi

Adıyaman İSO Belgesi

Ülkeler arası standartlar organizasyonunun kısaltılması İSO şeklindedir. 1947 yılında İsviçre’nin Cenevre şehrinde kurulmuştur. Adıyaman İSO belgesi farklı hizmet sektörlerinde faaliyet gösteren işletmelerin birtakım standartlara uygun bir şekilde hizmet sunduklarının ispatı olarak kabul edilir.

İSO’nun yazmış olduğu standartlara göre yapılan belgelendirmeler İSO olarak isimlendirilir. Adıyaman İSO belgesi olarak isimlendirilen çeşitli standartlar hazırlayan İSO örgütü dünya genelinde ticari, sanayi ve endüstri sektöründe hizmet sunan sektörler adına çeşitli kalite standardı kararlaştırmıştır. Bu ölçütlere bağlı olarak çeşitli belgeler oluşturulmuştur. Bu organizasyonun kurulmasının nedeni dünya genelinde geçerliliği olacak şekilde standartların yayınını yapmak ve böylece ürünlerin ve hizmetlerin ülkeler arası dolaşımlarına destek olmaktır.

Adıyaman İSO Belgesi

İSO Belgesi Nedir?

İSO tüm dünyada yönetim konusunda standartlar geliştiren kuruma verilen isimdir. Bu kurumun çeşitli işletmelere vermiş olduğu belgeler kalite yönetimi ile alakalı konularda çeşitli farklar yaratır. Bu sayede işletme ve organizasyonların İSO kalite belgeleri ile yönetim sistemlerinin iyileştirilmesini sağlar. Bunun yanında üretim ve satış hedeflerinin çok daha kolay bir şekilde gerçekleştirilmesi mümkün olur. Adıyaman İSO belgesi danışmanlığı ile bu belgeler çok kolay bir şekilde alınabilir.

İSO belgesinin alınması zorunlu olmasa da her organizasyon kendi faydasına olduğunu düşündüğü İSO kalitesine sahip olabilir. Fakat işletmelere pek çok konuda çeşitli faydası bulunan ISO belgesi alırken çeşitli konulara dikkat edilmelidir.

Adıyaman İSO belgesi işletme ve organizasyonların uluslararası seviyelerde standartlarda bağlı olması anlamına gelen bir sertifikadır. İSO belgeleri çeşitli sektörlerde hizmet sunan işletmelerin yönetim anlayışlarının çok daha verimli olmasını sağlayan bir kriterdir.

Adıyaman İSO belgesi çeşitli ülkelerin temsilcilerinden oluşan ve genel kalite ilkelerini barındıran ISO organizasyonu tarafından sağlanır. Bu belge genel kalite yönetimi anlayışının yanında iş sağlığı, çevre ve gıda gibi çeşitli konularda kalite anlayışının güçlendirilmesi amacıyla verilir.

İSO Belgesi Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

İşletmeler için Adıyaman İSO belgesi alacak olan kişilerin ilk önce almak istedikleri sertifikalara karar verilmelidir. Bunun nedeni İSO tarafından verilen çeşitli belge ve sertifikaların bulunmasıdır. Alınabilecek İSO belgelerinden bazıları şu şekildedir;

 • İSO 10002 Müşteri memnuniyeti yönetim sistemi
 • İSO 9001 Kalite yönetimi sistemi
 • İSO 27001 Bilgi güvenliği yönetim sistemi
 • İSO 14001 Çevre yönetim sistemi
 • İSO 45001 İş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemi
 • İSO 22000 Gıda güvenliği yönetimi
 • İSO 13485 Tıbbi cihazlar kalite yönetim sistemi

Tüm belgelerin görevleri ve işletmelere olan faydaları genel olarak aynı şekildedir. Ancak işletmelerin faaliyet gösterdiği sektörlere göre bazı değişiklikler olabilir. Bunun için Adıyaman İSO belgesi alırken hangi belgenin alınacağına karar verilmelidir.

Adıyaman İSO Belgesi

Gıda sektöründe hizmet veren bir işletmenin İSO 22000 belgesi alması gerekir. Bunun yanında kaza riski yüksek olan iş alanında hizmet veren işletmelerin İSO 45001 belgesi alması gerekir. Bütün bunların yanında İSO 9001 Kalite yönetim belgesi almak da genel olarak iş süreçlerinin iyileştirilmesini sağlar. İSO 9001 belgesi genel bir kalite yönetim standardı sunma özelliğine sahiptir. Bu sayede sektör fark etmeden alınabilir.

İSO Belgesi Almak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Adıyaman İSO belgesi almak için öncelikle yetkili bir firmaya başvuruda bulunmak gerekir. Burada kasıt belgeyi verecek olan firmanın akredite olmasıdır. Belgelendirme firmasının İSO kuruluşu ya da söz konusu olan ülkenin genel akredite kuruluşundan onay alması gerekir.

Adıyaman İSO belgesi başvurusundan önce çeşitli hazırlıkların tamamlanması gerekir. Hazırlık tamamlama süreçleri şu şekildedir;

 • İSO şartları için gerekli uyumun sağlanması
 • İSO yönetim sisteminin iş süreçlerine adapte olması
 • Sürecin kontrol edilmesi ve değerlendirilmesi

Bu nedenle Adıyaman İSO belgesi almak için gerekli olan şartlara uyum sağlamak önemlidir. İSO yönetim prensiplerinin faaliyetlere ve yönetim şemasına uygulanmasının ardından belgelendirme kuruluşuna başvurmak gerekir. Kobiset Danışmanlık olarak bizimle iletişime geçmeniz durumunda bu işlemleri sizlerin adına gerçekleştiririz. Baş denetçinin gerçekleştirmiş olduğu değerlendirmenin ardından belge almaya uygun olmanız halinde İSO belgesini sorunsuz bir şekilde alabilirsiniz.

Adıyaman İSO Belgesi

Kobiset İSO Belgesi Danışmanlık Hizmeti Nedir?

İSO belgesi almayı düşünen firmalar ve şirketler için işe nereden başlanması gerektiği son derece önemlidir. Ölçeği fark etmeden tüm işletmeler istemesi durumunda Adıyaman İSO belgesi alabilirler. Fakat belge alma sürecinde çeşitli yönlendirmelere ihtiyaç duyulur. İSO prosedürlerine uyum sağlamak belge almayı düşünen firmalar için son derece önemlidir. Bu açıdan şirketlerin hazırlıklarını eksiksiz bir şekilde gerçekleştirmeleri gerekir.

Kobiset Danışmanlık firması olarak hazırlık aşamasında firmalara yardımcı oluruz. Kuruluşumuz uzman kişilerden oluşmuştur. Firmamız Adıyaman İSO belgesi almak isteyen organizasyonların şartlara uyum sağlamasını sağlar.

Danışmanlık hizmeti sunan firmamız belge alımında işletmelerin hazırlıklarını tamamlamalarına olanak tanır. Bu konuda deneyimli ve profesyonel ekiplerimiz ile hizmet veririz. Uzmanlarımız Adıyaman İSO belgesi almak için nelere dikkat edilmesi gerektiği konusunda son derece bilgilidir. İşletmeler belge alımlarında hazırlıklarını eksiksiz bir şekilde gerçekleştirmek istiyorsa firmamız ile iletişime geçebilirler.

İSO Belgesi Almak İçin Danışmanlık Almaya Gerek Var Mı?

Günümüzde iş temposu son derece yoğun olduğu için işletmelerin Adıyaman İSO belgesi almak için yapmış oldukları hazırlıklarda aksaklıklar olabilir. Bu açıdan belge almayı düşünen işletmelerin danışmanlık firmamızdan destek alması son derece önemlidir. Siz de işletmeniz için belge alma sürecini eksiksiz bir şekilde tamamlamayı düşünüyorsanız firmamızdan destek alabilirsiniz.

Adıyaman İSO belgesi alma konusunda danışmanlık firması seçimlerinde verilecek olan hizmetlerin niteliğine bakılması son derece önemlidir. Bu konuda ilk önce firma geçmişine ve tecrübesine bakmak gerekir. Kobiset Danışmanlık olarak sektörde uzun yıllardır hizmet veririz. Firmamız tarafsızlık ve bağımsızlık ilkelerine uygun bir şekilde hareket ederler. Bunun yanında çalışmalarımızı belgelendirme etiğine uygun olarak gerçekleştiririz. Firmamız nesnel olarak eğitim ve danışmanlık hizmetlerini sunarak işletmenizin kısa sürelerde belge almasını sağlayacaktır.

Adıyaman İSO Belgesi

Kobiset İSO Belgesi Danışmanlığı

Adıyaman İSO belgesi almak için yapılması gereken en önemli şey bir danışmanlık firması ile çalışmaktır. Kobiset Danışmanlık firması olarak talep ettiğiniz türe bağlı olarak belge almanızı kolaylaştırırız. Bu konuda her zaman müşterilerimize yardımcı olmak için çalışmalarımızı sürdürürüz. Bunun için hangi İSO belgesi alacağınızı belirtmeniz yeterlidir. Bunun dışında kalan bütün işlemleri firmamız sizin adınıza gerçekleştirecektir.

Şirketiniz için Adıyaman İSO belgesi almayı düşünüyorsanız bize başvuruda bulunabilirsiniz. Kobiset Danışmanlık olarak farklı tipte İSO belgesi almanıza uzman ekiplerimiz yardımcı olacaktır. Ekiplerimiz hızlı ve güvenli bir şekilde belge almanızı sağlar.

İSO Belge Fiyatları Nasıldır?

Adıyaman İSO belgesi ücretleri ile ilgili tek bir fiyat verilmesi doğru değildir. Fiyatlandırma pek çok kritere bağlı olarak değişiklik gösterir. İlk önce İSO belgesi ücretini belirleyen kriterlerin netleştirilmesi önemli bir konudur. Bunun için de şirketlerin istediği İSO belgeleri belirlenmelidir.

İSO 9001 belgesinin fiyatının belirlenmesi konusunda en önemli kriter belge akreditasyon tercihleridir. İSO 9001 belgesinin hangi kurum ve kuruluşa, nerede sunulacağına göre belirlenen bu konu Adıyaman İSO belgesi fiyatlarını etkiler.

Adıyaman İSO belgesi fiyatlarını etkileyen çeşitli konular bulunur. İSO 9001 belgesi için dokümantasyon talebi olup olmaması da fiyatlandırmayı etkiler. Bunun dışında şirketlerin üretim veya hizmet sektörlerinden hangisinde olduğu da fiyatlandırmayı etkiler.

Şirketinizin şube sayısı da İSO belgesi fiyatlarını etkileyen bir diğer önemli faktördür. Firmanızda daha öncesinde İSO çalışması gerçekleştirilmiş olabilir. Altyapı, dokümantasyon gibi öncesinde yapılan çalışmalar bulunuyorsa Adıyaman İSO belgesi ücretleri çok daha uygun olur.

Adıyaman İSO belgesi fiyatları konusunda net bir fiyat verilmesi doğru değildir. Fiyatlandırma belge başvurusu yapan şirketler ile Kobiset danışmanlık firmamızın uzmanları ile yapılan görüşmeler sonucunda belirlenir.

İSO belgelerinin pek çok farklı seçeneği bulunur. Genellikle İSO 9001 bilinse de iş sağlığı ve güvenliği, çevre yönetim sistemi belgesi gibi farklı belge seçenekleri de bulunur. Birden çok belge talep etmeniz halinde Adıyaman İSO belgesi fiyatları değişiklik gösterecektir.

Kobiset Danışmanlık olarak İSO belgeleri içerisinden istediğinizi alabilmeniz konusunda sürecin başından itibaren uzmanlarımız sizlere yardımcı olacaktır. İSO belgesi fiyatları ile ilgili firmamızla iletişime geçerek sürecin detaylarını öğrenebilirsiniz.

Adıyaman İSO Belgesi

Adıyaman İSO Belgesi Almanın Avantajları Nelerdir?

 • İSO kalite belgesi standartlarına uyarak hatalı ve kalitesiz mallar nedeniyle meydana gelen zararlar azaltılır ve maddi bir fayda elde edilir.
 • Tedarikçilerle çok daha iyi bir şekilde ilişki kurulması sağlanır.
 • İSO belgesi ile müşterilerin çok daha iyi anlaşılması ve müşteri odaklı bir firma haline gelinmesi mümkün olur. Bu sayede Pazar payının artırılması mümkün olur.
 • Şirket faaliyetleri bireylerin elinden çıkarak çok daha bağımsız ve profesyonel bir yönetim sağlanır.
 • İSO belgesinin yatırımlarına uyarken kuruluşun ya da firmanın yönetim standartları oluşmaya başlar. Bu sayede kurumsallaşmanın gerçekleşmesi sağlanır.
 • İSO belgesi ile yurt içinde ve yurt dışında rekabet şansı artar. Bu da şirketlerin rakiplerine karşı çok daha avantajlı olmasına imkan tanır.

Kobiset Danışmanlık ile İSO Belgesi Nasıl Alınır?

Adıyaman İSO belgesi almak için yetkilendirme kuruluşlarına başvurmak gerekir. Ancak bunun öncesinde bütün standartları ve gereklilikleri sağlamak son derece önemlidir. Kobiset Danışmanlık firmamız bu konuda sizlere yardımcı olacaktır.

İSO belgesi almanın ilk şaması hazırlık ve organizasyondur. Firmamız projede yer alacak kişilerin belirlenmesi ile işe başlar. Sonrasında ise temel eğitimlerin verilmesi sağlanır. Hangi İSO belgesi alınacaksa bu belge ile ilgili kapsam, içerik, önem, gereklilik ve fayda ile ilgili genel bilgilendirmeler yapılır.

Ardından stratejik proje planlamaya geçilir. Bu aşamada firmanın denetimi ve yönetim sisteminin incelenmesi işlemleri gerçekleştirilir. Firmanın İSO belgesi almaya hazır olup olmadığı saptanır. Kapsamlı değerlendirmelerden sonra firma hedefleri ve politikalarına uygun olarak strateji oluşturulması sağlanır.

Strateji oluşturulmasından sonra eğitim süreçleri başlar. Eğitim aşamasında İSO belgelendirmesi ile alakalı konularda çeşitli standart bilgilendirmeler yapılır. Standart bilgilendirmelerin yanında potansiyel, mevcut durum ve hedefler göz önüne alınır. En sonunda katılımcılara eğitimlerle ilgili sertifika verilir.

Eğitimden sonra İSO belgelendirmeleri ile ilgili sistem kurulumu işlemleri gerçekleştirilir. Bu aşamada firmanın kaynakları, potansiyeli, yapısı gibi çeşitli konuların göz önünde bulundurulması ile model geliştirilmesi yapılır. Bu modelin şeffaf, hızlı, tutarlı ve doğru olması son derece önemlidir. Sistem ile alakalı olarak altyapı değişiklikleri gerçekleştirilir sonrasında dokümantasyon yapısının oluşturulması sağlanır.

Adıyaman İSO Belgesi

Sistem kurulum işlemlerinin gerçekleştirilmesinin ardından pilot uygulamalar yapılır. Bu uygulamalar ile sistemin test edilmesi sağlanır. Eksik olan durumla giderilir ve iyileştirmeler gerçekleştirilir. Sistemden en iyi sonuçların alındığına karar verilmesi sonrasında son aşama olarak Adıyaman İSO belgesi alma süreci başlar. Bu aşamada şirketler İSO belgelendirme işlemlerine sorunsuz bir şekilde başvuruda bulunabilirler. İSO belgesi alabilmek için Kobiset Danışmanlık firmamız ile iletişime geçmeniz son derece önemlidir. Bu sayede eksikliklerin giderilmesi ve iyileştirilmelerin gerçekleştirilmesi mümkün olur.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir