KOSGEB DANIŞMANLIĞI

KOSGEB danışmanlığının ne olduğunu ve nasıl verimli olabileceğini anlayabilmemiz için öncelikle KOSGEB projesinin ne olduğunu tanımlamamız gereklidir. KOSGEB projesi, etkin destek ve hizmetler ile küçük ve orta ölçekli işletmelerin yenilikçi, teknolojik ve rekabetçi bir yapıya ulaşmalarını sağlayarak, ülkemizdeki ekonomik ve sosyal kalkınmadaki paylarını arttırmaktır. Bu amaç ile kurulan KOSGEB, binlerce kişiye ışık olmuştur ve olmaya devam etmektedir.

KOSGEB danışmanlığı ise her girişimcinin hayali olan projesini hayata geçirmesine yardımcı olan kuruluş veya kişilerdir. Bir projeyi oluşturmak ve eyleme sunmak hiç kolay değildir. Bu süreci kolaylaştırmak için her girişimcinin desteğe ihtiyacı vardır. Bu desteğin bir kısmını maddi olarak KOSGEB’den alabilirsiniz, fakat nasıl ilerlemeniz ve fikrinizi nasıl hayata geçireceğiniz konusunda alanında uzman bir firmadan danışmanlık hizmeti almanız gerekmektedir. Firmamız tarafından alacağınız danışmanlık hizmeti sayesinde, projelerinizi hızlı ve kolay bir şekilde hayata geçirme imkanını yakalamış olacaksınız. Girişimci olan veya girişimci olmaya aday olan herkes fikrini ve projesini hayata geçirebilmenin en iyi yolu olan danışmanlık imkanından firmamız sayesinde yararlanabilir. Üstelik KOSGEB danışmanlığı aldığınızda, sadece projenizi hayata geçirmek ile kalmayacak aynı zamanda rakiplerinize karşı üstünlük kurmuş olacaksınız.

İLETİŞİME GEÇİN

Kobiset Danışmanlık olarak sizlerin hizmetine sunmuş olduğumuz KOSGEB Danışmanlığı hakkında görüşmek için iletişime geçenilirsiniz.

KOSGEB Destek Programı ve KOSGEB Danışmanlığı

KOSGEB destek programı, girişimcilerin başvuru yaptığı projeleri incelenerek karar verilen maddi yardımlardır. Fikrin büyüklüğü, farklılığı, projenin sunuluş şekli bu yardımın ne kadar olması gerektiğini belirleyen unsurlardır. Bu nedenle girişimcilik destek programı dört farklı şekilde ele alınmıştır. Bunlar; geleneksel girişimci destek programı, ileri girişimci destek programı, girişimcilik destek programı ve iş planı ödülü destek programı olarak sıralanabilir. Geleneksel girişimcilere daha düşük miktarlarda destek verilirken, ileri girişimcilere yüksek maddi destek verilebilmektedir.

Geleneksel Girişimci Destek Programı

Geleneksel girişimci destek programı, işletmeleri kuruluş yıllarında desteklemeyi ve bu işletmelerde istihdam artışına teşvik etmeyi hedeflemektedir. Bu destek programından yararlanmadan önce, kuracağınız işin KOSGEB desteğine uygun olup olmadığını araştırmanız gerekmektedir. Sonrasında belirli eğitimlerden geçerek belgelerinizi almanız şarttır.

İleri Girişimci Destek Programı

İleri girişimci destek programı ise küresel pazarlarda rekabet edilmesine olanak sağlayacak, ihracat yapabilecek, daha fazla istihdam oluşturabilecek, marka olabilecek yenilik ve teknolojik yapıya sahip sektörlerde yer alan işletmelerin sayısının arttırmasını hedeflemektedir. İleri girişimci destek programından yararlanmak için geleneksel programda olduğu gibi eğitimden geçerek belge sahibi olmanız gerekmektedir. Firmamız, bir süreç olan bu işlemleri en doğru şekilde hayata geçirebilmeniz için her zaman sizlere danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

ABONE OLUN

KOSGEB destekleri, güncel yenilikler ve mevzuat değişikliklerinden haberdar olmanız için haber bültenimize abone olun.

Tüm hakları Kobiset Danışmanlık'a aittir. Web Tasarım Pan Dijital
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?